Ukryte w Miłosierdziu – dni skupienia dla dziewcząt

W dniach  22 – 24 kwietnia 2016 r. w  naszym Domu Generalnym w Krakowie odbyły się dni skupienia dla dziewcząt. Wzięło w nim udział 7 uczestniczek z Wrocławia, Krakowa, Ryk i Wygiełzowa.  Duchowym przewodnikiem dni skupienia był ojciec Karol Amroż, karmelita bosy.

Dni skupienia rozpoczęliśmy w piątek wieczorem Eucharystią ze św. Ritą w naszej parafii św. Katarzyny. Po powrocie przy kolacji przywitaliśmy się i przedstawiliśmy. Po kolacji ojciec wygłosił pierwszą konferencję, w której życzył nam, aby w tym skupieniu „moje oczy i oczy Jezusa spotkały się”, aby to był czas, w którym chcemy doświadczyć miłosierdzia w naszym życiu i zobaczyć jak Jezus daje swoje miłosierdzie, jak Jezus poprzez historie różnych ludzi, w których możemy odczytać swoje życie, okazuje miłosierdzie. Dzień zakończyliśmy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

W sobotę zostały wygłoszone dwie konferencje. Dziewczęta miały możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu Uczestniczyłyśmy w Eucharystii w naszej zakonnej kaplicy. Po obiedzie udałyśmy się do klasztoru Bonifratrów, gdzie brat Leopold,  odpowiedzialny za wolontariat, wyświetlił prezentację i opowiedział o wolontariacie uczniów naszego gimnazjum. Następnie zajęłyśmy się składaniem torebek na zioła, potem z bratem Kustoszem Benedyktem modliłyśmy się i zwiedzałyśmy Sanktuarium Jana Bożego.

W niedzielę uczestniczyłyśmy w Eucharystii w parafii – obecna była społeczność naszej szkoły podstawowej, która miała swoje święto patronalne. Po Eucharystii spotkaliśmy się na krótkiej podsumowującej konferencji, potem dziewczęta dzieliły się świadectwem przeżycia dni skupienia. W południe wspólnie z siostrami uczestniczki adorowały Najświętszy Sakrament.

Zapraszamy do posłuchania o. Karola oraz obejrzenia zdjęć:

 

Konferencja 1:

Konferencja 2:

Homilia:

Konferencja 3: